top of page

Bilgeliği ve içgörüyü bir başkasına aktaramazsınız. Tohum zaten oradadır. İyi bir öğretmen tohuma dokunur, onun uyanmasına, filizlenmesine ve büyümesine olanak sağlar.

 

Thich Nhat Hanh

Paradoksal Değişim Teorisi 

..Değişim, kişinin kendisinden başka biri olmaya çalıştığında değil, kendi olma yolunda oluşur.  Değişim, kişinin kendisinin ya da başka birinin zorlaması ile değil, ancak kendi olması yolunda zaman ve çaba harcaması, şu anki durumuna yatırım yapması ile gerçekleşir. 

 

Arnold Beisser, M.D

Ücretsiz Tanışma Randevusu Almak İçin

ŞİMDİ ve BURADA!

 

Gestalt yaklaşımında, şimdi ve burada olana bakılarak çalışılmaktadır. Farkındalık 

koçluğu, çalışma sırasında olanları, 

algıladıklarımızı, hissettiklerimizi ve neler düşündüğümüzü fark ederek kendimizi tanımaya ve farkındalık geliştirmeye yardımcı olur.

İHTİYACA

odaklanmak

 

Gestalt bakış açısına göre, davranışlarımızın 

altında ihtiyaçlar yatmaktadır.  İhtiyacın karşılanması ne kadar uzun sürer ise sıkıntı ve gerginlik hissi giderek artar. İhtiyaç 

karşılanınca  rahatlama ve tamamlanma  

hissi oluşur. Gerçek ihtiyacı anlamak, tatminsiz döngülerden çıkmaya ve ihtiyacın daha kısa sürede karşılanmasına yardımcı olur.

 

Bizi Durduran Ne ?

Bazen ne yapmak istediğimizi bilemediğimizden bazen de yapmak istediklerimizin sonuçlarını düşünerek hareket etmemeyi seçerek ya da erteleyerek kendimizi durdurabiliyoruz. Kendimizi durdurdukça  özgüvenimiz ve isteğimiz azalabiliyor. Kendimizi nasıl durdurduğumuzu anlamak, farklı seçimler yapmamıza ve  yeniyi deneyimlememize yardımcı olur.

Ad Soyad *

E-Posta *

Konu

Mesaj

Mesajınız başarıyla gönderildi!

"

"

"

"

"

"

"

"

bottom of page